:: Меню ::

Головна
Нові можливості мобільного Internetа
Стандарти безпровіднго зв'язку
Технологія передачі повідомлень
Питання і відповіді
Телефон з підтримкою режиму  GPRS и Bluetooth
Карта сайту
Додати у вибране

:: Друзья ::

Kivik.in.ua - Російська версія сайту
Братани 1пісі

Корисні сайти


:: Статистика ::

- -
 

 

 

 

 

 

Питання і відповіді
 

Питання і відповіді

Що таке GPRS?

GPRS — це технологія пакетної передачі даних по радіоканалу (General Packet Radio Service) і мережах GSM. Головною особливістю GPRS є те, що інформація (прінімаємая/передаваємая) ділиться на невеликі пакети даних і потім передається одночасно по декількох каналах зв'язку. Завдяки цьому максимально можлива швидкість доступу за допомогою технології GPRS складає 170 Кбіт/сек. При цьому голосовий канал зайнятий тільки під час передачі даних, а не постійно, як при інших формах доступу в мережу.

Що необхідне, щоб користуватися GPRS?

Для цього вам необхідно підключити послугу GPRS у оператора. Природно, вам необхідно придбати телефон, підтримуючий GPRS. Ось, в принципі, і все. Покупка додаткових аксесуарів залежить від того, з якими пристроями ви використовуватимете GPRS-телефон. Можливо, вам не доведеться купувати нічого додаткового і вам хватіт IRDA порту на телефоні і ноутбуку. Іноді в комплект з телефонами входить кабель для зв'язку з ПК (наприклад, у Siemens Me45/s45). Інакше вам доведеться купувати його окремо.

Чи можу я користуватися GPRS через Bluetooth?

Так, звичайно. Якщо ваш телефон оснащений підтримкою GPRS і оснащений Bluetooth, ви маєте можливість використовувати його як зовнішній модем з будь-яким пристроєм, що має Bluetooth-модуль. Наприклад, якщо мова йде про ноутбуку, то нам необхідно придбати Bluetooth РС Card і насолоджуватися роботою з Internet без зайвих проводів.

За допомогою яких пристроїв можливо дістати доступ в Internet, використовуючи з'єднання через GPRS?

Обмежень немає взагалі. Абсолютно з будь-якого пристрою, починаючи від старенького Palm'a закінчуючи настільним комп'ютером. Річ у тому, що само пристрій не повинен мати підтримки GPRS.
Для роботи через GPRS з'єднання вам необхідно створити звичайний модем. У випадку, якщо мова йде про КПК, то необхідно створити зовнішній модем що працює через IRDA, оскільки всю необхідну роботу з даними проводить модем, вбудований у ваш телефон.

Чи можна використовувати GPRS-модем на настільному ПК?

Так, це можливо. Для цього вам необхідно створити новий модем, використовуючи спеціальний драйвер GPRS-модема. Звичайне необхідне програмне забезпечення знаходиться на диску, що поставляється разом з телефоном. У випадку, якщо ж даного диска немає, ви можете знайти необхідне програмне забезпечення в Internet.
Після цього необхідно провести налаштування модему і готово!

Яка максимальна швидкість передачі даних через GPRS з'єднання?

У перспективі швидкість складе 170 Кбіт/сек. Зараз ця швидкість складає 40-45 Кбіт/сек. Це пов'язано з тим, що більшість GPRS-телефонов, що випускаються зараз, мають 3 таймслота для прийому і 1 таймслот для передачі інформації.
Як заявляють оператори, вони збільшать пропускну спроможність своїх мереж відразу, після того, як з'являться телефони з великою кількістю таймслотов. Мова йде не про те, що такі телефони взагалі з'являться (вони вже є), а про те, коли їх ціна стане доступною великій кількості користувачів.

Яка середня швидкість передачі даних через GPRS з'єднання?

Говорити про середню швидкість при GPRS некоректно Оскільки інформація або перегавкується чи ні. Тобто швидкість від 0 до 40-45 Кбіт/сек. А ось швидкість передачі пакетів залежить від завантаженості мережі в той або інший момент. У випадку, якщо ви знаходитеся в старій, переобтяженій соте, то швидкість буде мінімальною. А якщо ви в новій соте, до того ж, абсолютно не завантаженою — швидкість буде завжди максимальною.

Які стільникові телефони Motorola підтримують технологію GPRS?

Найперший в світі комерційний стільниковий телефон, який почав підтримувати технологію GPRS, був апарат Motorola Timeport P7389i. У 2000 році він був знятий з виробництва і йому на зміну прийшов більш просунутий апарат MOTOROLA Timeport 260. В кінці літа 2001 року компанія MOTOROLA випустила перший в світі апарат низької цінової категорії, який почав підтримувати технологію GPRS — телефон Motorola Talkabout 192. Зараз в лінійці апаратів компанії Motorola є також нові апарати GPRS — Motorola V.66/v.60/v.70, Motorola Timeport 280 і Motorola Accompli 008.
З початку 2002 року вся лінійка стільникових телефонів Motorola стандарту GSM підтримуватиме GPRS, як основну функцію.

Чи можу я використовувати GPRS для прямого з'єднання телефону і корпоративного сервера?

З'єднання стандарту GPRS зв'язує телефон з компанією, що надає послуги доступу в Internet, практично так само, як Ви з'єднуєтеся з Internet-провайдером по наземній лінії зв'язку. Можливість з'єднатися з корпоративним сервером безпосередньо залежить від різних чинників. Можливо, набудувати спеціальний зв'язок через ISP і вдасться. Докладнішу інформацію Ви зможете отримати у представника компанії, що надає доступ в Internet.

Чи можу я користуватися телефоном, підтримуючим GPRS, за кордоном?

Розмова по телефону вимагає тільки доступності мережі GSM і буде можливий там, де поміщені угоди про роумінг. Передача даних за стандартом GPRS залежатиме від змісту угод про роумінг, які ваша компанія-оператор уклала з іншими операторами. Докладніше про це Ви можете дізнатися у представника Вашої компанії-оператора.

Чи можу я працювати з телефоном, підтримуючим GPRS, в середовищі Microsoft Windows 2000?

Це можливо за допомогою кабелю, що входить в комплект постачання (Rs-232-кабель для Motorola Timeport 260 і USB-кабель для Motorola Timeport 280, які входять в комплект постачання) з використанням додаткового програмного забезпечення, що входить в комплект постачання, підтримує передачу даних через кабель і/або інфрачервоний порт.

Як дізнатися, яку швидкість передачі забезпечить використання GPRS?

Це визначатиметься тим, скільки тайм-слотов підтримує ваш GPRS телефон на передачу даних (наприклад Motorola Timeport 260, а Motorola Timeport 280 і V.66/v.60/v.70 — 4 тайм-слота, тобто, мінімум 38.4 kbps) і також тим, яку схему кодування застосовує ваш оператор стільникового зв'язку зараз.

Я користуюся телефоном Motorola що підтримує технологію GPRS. Після зміни компанії-оператора GPRS не працює. У чому причина?

Кожна компанія-оператор пред'являє до устаткування свої вимоги. Телефон GPRS, проданий Вам першою компанією-оператором, має запрограмовані нею мережеві WAP і GPRS налаштування. Можливо, Ви зможете змінити ці налаштування при підключенні телефону до персонального комп'ютера за стандартом GPRS, використовую програмне забезпечення GPRS Wixard (або GPRS Manager), що входить в комплект постачання. Клацнувши на кнопку «Додатковий» (Advanced) у вікні Майстра GPRS (GPRS Data Wizard), Ви дістанете можливість міняти деякі параметри. Докладніше про зміну налаштувань при переході до іншого провайдера дізнайтеся у представника нової компанії-оператора.

Чи можна використовувати стільниковий телефон Motorola GPRS як модем для комп'ютерів, що працюють з операційною системою, відмінною від Microsoft Windows?

В даний час такі операційні системи не підтримуються.
Чи потрібно реєструватися у компанії-провайдера, що надає доступ в Internet, для користування GPRS?
Ні, Ваш стільниковий оператор і є Ваш Internet провайдер, саме ця компанія направляє пакети передаваних Вами даних. При користуванні GPRS вибрати собі іншу компанію-провайдера Internet не можна.

Як користуватися GPRS на настільному комп'ютері або на ноутбуку?

Запустите CD-ROM з програмним забезпеченням GPRS Wizard (або GPRS Manager), що входить в комплект постачання, перейдіть в Master GPRS і коректно введіть: Ім'я точки доступу (Access Point Name, АРМ), Ім'я з'єднання (Connection Name) і при необхідності IP-адрес (зазвичай ця адреса є динамічною, тобто міняється при кожній реєстрації). Активуйте з'єднання, двічі клацнувши по іконі мишкою і ввівши ім'я користувача і пароль (їх також надає компанія-оператор).

GPRS — це справжнє з'єднання dial-up?

Ні, виклику для передачі даних насправді не проводиться. Телефон автоматично реєструється в мережі GPRS і при необхідності завантажує потрібну інформацію. Ви платите тільки за об'єм завантажуваної інформації (тобто за число переданих пакетів). При цьому у Вас діє роумінг в мережі GSM і Ви маєте можливість відповідати на виклики (всі телефони Motorola в даний час мають Клас В (Class В), який підтримує дану можливість).

Чи можна розмовляти по стільниковому телефону під час сеансу GPRS?

Так, це можливо. Той факт, що під час сеансу GPRS-доступа ви займаєте голосовий канал не постійно, є головною перевагою цієї технології. Канал зайнятий тільки під час передачі/прийому даних. У випадку, якщо вам поступить дзвінок, сеанс урветься і поновиться автоматично після закінчення розмови.
Варто відзначити також, що існує три види GPRS-модемов — А, В, С.

С-класс — це, зазвичай, саме GPRS-модемы, по ним не передбачається розмовляти, вони створені тільки для передачі даних. Найчастіше це PC-GPRS карти для ноутбуків.
В-класс — це апарати здатні працювати як звичайні телефони, а так само як GPRS-модем. На даний момент телефони, що все продаються, відносяться до А-классу. Тобто в них ви маєте можливість або предавать/прінімать дані, або розмовляти по черзі.
А-класс — це апарати нового покоління, в них можливо одночасно передавать/прінімать дані і розмовляти. Поки на ринку подібних пристроїв у продажу немає, по украй мірі, офіційно в Росії вони не продаються.

Чи можу я приймати і відправляти SMS під час сеансу GPRS?

Так, це можливо. Тут ситуація йде так само, як і при нагоді отримати дзвінки під час сеансу. Як тільки утворюється пауза в прийомі/передачі даних, ви отримаєте SMS-сообщения. При цьому з'єднання не урветься, а тільки припиниться на декілька секунд.

У чому переваги GPRS в порівнянні з Dial-up?

Перевага полягає в тому, що під час сеансу GPRS ви платите тільки за полученную/переданную інформація. А при Dial-up з'єднанні ви оплачуєте час сеансу. Наприклад, якщо ви користуєтеся Internet-пейджерами, то вам невигідно оплачувати час, проведений в мережі. Набагато ефективніше в цій ситуації платити за трафік, який складе лічені кілобайти.

Чи може раптово урватися GPRS-соединение?

Немає. По украй мірі, виходячи з досвіду, сміливо можна це затверджувати. Якщо ви не переміщаєтеся під час сеансу між сотами, то з'єднання буде абсолютне стабільно. Швидше сяде акумулятор в телефоні, чим урветься зв'язок.

Чи можу я користуватися GPRS, наприклад, рухаючись в автомобілі?

Так, це можливо. Офіциатьно оператор не гарантує такої можливості, але як показала практика, це цілком реально.
Варто врахувати, що можуть виникнути проблеми при переміщенні між базовими станціями, оскільки може опинитися, що ви потрапите в переобтяжену стільнику. внаслідок чого дістанете відмову GPRS-сеанса. Але це буває досить рідко. Навіть при переміщенні по центру Москви, де кількість базових станції дуже велике, і їх перевантаженість очевидна, зв'язок був стабільним.

Як оплачуються послуги GPRS?

Зараз в комерційну експлуатацію послугу GPRS запустила тільки компанія «Бі Лайн». Отже питання оплати GPRS може виникнути тільки у абонентів цього оператора.
«Бі Лайн» вибрав наступний варіант тарифікації: оплачуються всі полученниє/переданниє Мб. Один мегабайт тарифікується по $0,30 з урахуванням всіх податків.
Ви отримаєте звичайний рахунок, в якому буде вказана сума в $, яку ви витратили, використовуючи GPRS-соединение. Вона приплюсовується до голосового трафіку, і ви можете сплатити цей рахунок, як завжди, в будь-якому зручному вам місці. Вам не доведеться платити за GPRS окремо.

На яких умовах стільникова мережа надає послуги GPRS?

В даний час послуги GPRS надаються на вторинній основі. Це означає, що пріоритетним для оператора є голосовий трафік. У випадку, якщо виникне ситуація, при якій стільника опиниться переобтяжена користувачами, устаткування автоматично обмежить можливість GPRS-доступа. Як тільки кількість користувачів в одній конкретній соте скоротиться, знову ж таки, автоматично устаткування настроїться на надання GPRS послуг в повному об'ємі. Це зроблено для того, щоб не обмежувати надання голосового трафіку абонентам.

Чи можна користуватися WAP через GPRS?

Так, це можливо. Всі GPRS-телефоны, що продаються зараз, надають таку можливість. Варто врахувати, що у оператора «Бі Лайн» можливість користуватися WAP через GPRS оплачується окремо. Ви платите $3 і користуєтеся WAP протягом місяця, не оплачуючи кількість переданной/полученной інформації. Подібна форма оплати зручна абонентам, які не планують використовувати GPRS для інших цілей.

Чи планується збільшення швидкості з'єднання через GPRS операторами?

Так, планується. Як тільки з'являться телефони, здатні працювати на вищих швидкостях. Оператори до цього будуть готові. Основна проблема полягає в тому, що збільшення кількості таймслотов приведе до більшої пері-вантаженні базових станцій. Необхідно буде збільшити пропускну спроможність всієї мережі.

От чого залежить швидкість з'єднання через GPRS?

Швидкість передачі даних в GPRS-сети залежить від декількох важливих обставин. Перше і, мабуть, найважливіше, це завантаженість мережі. Або конкретною соти в конкретний момент. Також на швидкість може вплинути старе устаткування і програмне забезпечення, встановлене на базовій станції. Друге, це кількість таймслотов, виділених під роботу GPRS.

Чи існує GPRS-роуминг?

Так, зовсім недавно таке поняття з'явилося. Зараз абоненти «Бі Лайн» можуть користуватися послугами GPRS у деяких європейських операторів, що підтримують цю технологію. Причому абсолютно безкоштовно, поки...

Який GPRS-телефон на даний момент є кращим?

Як показала практика, всі апарати працюють приблизно однаково. Єдиною значною відмінністю є процедура налаштування. У деяких моделях вона занадто складна.

Що робити, якщо я активував послугу передачі даних GPRS, а вона у мене не працює?

Звернетеся в довідкову службу вашого оператора.
Але насамперед перевірте правильність всіх налаштувань па самому телефоні і на пристрої, через який ви хочете здійснити доступ в мережу.

Де в Москві і області я можу користуватися GPRS-доступом до мережі Internet?

Вся територія Москви охоплена GPRS-сетью. Що стосується Підмосков'я і території Росії, то для кожною конкретного району або міста вам необхідно уточнити дані у оператора. Хотілося б відзначити, що майже вся Московська область охоплена мережею GPRS.

У мене в телефоні є функція відправки SMS через GPRS. Чи можу я їй користуватися, і якщо так, то скільки це стоїть?

Так, це можливо. Тарифікуватися SMS буде, як завжди, згідно вибраному вами тарифному плану.

Як довго телефон може працювати з GPRS від одного заряджання акумулятора?

Це залежить від потужності акумулятора у вашому телефоні. Варто врахувати, що під час сеансу GPRS енергія витрачається не постійно і з різною потужністю. Це пов'язано з тим, що витрата енергії відбувається тільки під час прийому/передачі даних. Причому, має велике значення який об'єм інформації прінімаєтся/передаєтся. Якщо мова йде про Internet-пейджере, то телефон працюватиме дуже довго, а якщо ви постійно викачуєте великі файли, акумулятор розрядиться швидко.
В середньому, час роботи можливо визначити по кількості заявлених годин роботи в режимі розмови.

Я чув, що випромінювання при роботі з GPRS шкідливо для здоров'я, чи це так?

Випромінювання під час сеансу GPRS ідентично випромінюванню під час звичайної розмови. Єдиним виключенням є потужність цього випромінювання. У випадку, якщо в телефоні для передачі даних використовуються три таймслота, і по всім ним йде передача даних, відповідно сила випромінювання в цьому випадку в три рази більш ніж при звичайному режимі роботи. Тому настійно рекомендуємо тримати телефон під час GPRS-сеанса якнайдалі від голови і інших життєво важливих органів. З іншого боку, поки нікому не вдалося документально довести, що випромінювання від стільникового телефону може привести до захворювань.

 


:: Реклама ::

+


:: Меню 2 ::

Розділ 1. Нові можливості мобільного Interneta
 Основні переваги системи GPRS
Чому дані стали «мобільними»?
Схема зв'язку на основі GPRS
Історія Internet
Альтернативні способи передачі даних по мобільному зв'язку і GPRS
Розвиток GPRS
Додатки GPRS
Мережі GPRS-GSM
Технологія GPRS
Стандарти GPRS-терминалов
Модернізація основної мережі GSM
GPRS - ключ до еволюційного переходу до систем третього покоління
Нові вузли для пакетної передачі даних
Модернізація існуючих вузлів GSM
GPRS і телефон Motorola Timeport 260
Що в коробці...
Інтуїтивний телефон
Налаштування меню WAP через GPRS і отримання даних
Синхронізація -- Truesync Plus Software від Starfish
Мобільний вихід в Internet через GPRS з Motorola Timeport 260
Підключення телефону
Необхідні налаштування телефону в мережі Бі Лайн
Налаштування в програмі GPRS Wizard
Необхідні налаштування телефону в мережі МТС
Налаштування телефону і комп'ютера для доступу в Internet через GPRS
Налаштування телефону Ericsson T39m в мережі Бі Лайн
Передача даних через GPRS
Wap-браузер
Налаштування ПК
Налаштування поштового клієнта T39m
Для доступу до WAP-сайтам через GPRS
Налаштування телефону і комп'ютера для доступу в Internet через GPRS
Перші особисті враження від роботи з GPRS
Ноутбук
Psion
Pocket РС
Palm
Результати
Майбутнє без проводів - GPRS сьогодні і завтра
GPRS: плюси і мінуси цього сервісу


:: Посилання ::

-